Hakkımda

  1. Anasayfa
  2. Hakkımda

 

Bahar BERBEROĞLU   

       1974 yılında Antalya-Serik’te ailemin 2. çocuğu olarak dünyaya geldim. İlkokulu ve ortaokulu Kırıkkale’de, liseyi Serik Lisesinde okudum. Serik Lisesinden mezun olduktan sonra Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. 5. sınıfta yatay geçiş yaptığım Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1998 yılında mezun olarak tıp doktoru ünvanını aldım. 2 yıl Burdur-Kemer Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak çalıştım. 2000-2005 yılları arasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında eğitimimi tamamlayarak psikiyatri uzmanı oldum. 9 ay Serik’te özel muayenehanemde serbest hekimlik yaptım. 3 ay Beyşehir Devlet Hastanesinde ve 2007-2010 yılları arasında da Manavgat Devlet Hastanesinde Psikiyatri Uzmanı olarak çalıştım.2008’de Manavgat’ta özel muayenehane açarak hem özelde hem devlet hastanesinde çalışmaya başladım.2010’da Manavgat Devlet Hastanesinden ayrılarak Mart 2015'e kadar sadece serbest hekim olarak çalıştım.Mart 2015'te muayenehanemi Antalya'ya taşıdım.

       Halen Antalya'da özel muayenehane hekimi olarak  Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu,   Şizofreni ve Psikotik Bozukluklar, Obsesif-Kompulsif  Bozukluk, Bipolar Afektif Bozukluk, Kişilik Bozuklukları, Anoreksiya, Bulimia, Psikosomatik Hastalıklar, Sosyal Fobi, Okul ve Sınav Başarısı, Aile ve Eş Terapisi, Bireysel Psikoterapi alanlarında çalışmalarıma devam etmekteyim.

       Anestezi ve Reanimasyon uzmanı Dr.İlhan Berberoğlu ile evliyim ve bir kız çocuk annesiyim.

       Türk Tabipleri Birliği ve Türkiye Psikiyatri Derneği üyesiyim.

,

      

Duyuru

Bu internet sitesi sağlık hizmeti vermemektedir, ziyaretçileri bilgilendirmek ve site sahibi hakkında bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır.Sitedeki psikiyatri,psikoloji ve terapiler ile ilgili bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmak üzere verilmemiştir.

Ruhsal alanda hissettiğiniz sıkıntılarınızı danışmak ve uygun tedavi yaklaşımlarından yararlanmak amacıyla Psikiyatrist Dr Bahar Berberoğlu'na başvurabilirsiniz. Tanıya yönelik görüşmeleriniz yapıldıktan sonra psikiyatrist tarafından tedaviniz planlanır. 'Psikiyatrist tarafından her hastaya ilaç verilir' tarzındaki yaklaşımlar yanlıştır. Doktorunuz gerekli görürse ilaç tedavisi (antidepresanlar, antipsikotikler, anksiyolitikler) uygular, gerekli gördüğü durumlarda da psikoterapi ile size yardımcı olur. Bazen her ikisinin de birlikte kullanıldığı durumlar olur. Psikiyatrist Dr Bahar Berberoğlu'nun size yardımcı olduğu konuların başlıcaları: Aile ve eş terapisi, bireysel psikoterapi, depresyon, bipolar bozukluk, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, panik bozukluğu, Şizofreni ve Psikotik Bozukluklar, anksiyete bozuklukları, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, doğum sonrası ortaya çıkan psikiyatrik sorunlar, yeme bozuklukları (Anoreksiya, Bulimia), vajinismus ve sınav kaygısına yönelik tedavilerdir.